Skip to content

Negură Bunget – Transilvanian Legacy Tour 2011

Septembrie 13, 2011


Cu ocazia împlinirii a 15 ani de existenţă, formaţia Negură Bunget va pleca într-un turneu mondial. Acesta se va desfăşura începând cu sfâşitul anului 2011 şi în timpul 2012.

Prima parte începe în septembrie în Marea Britanie si Europa de Vest, alături de Hate şi Vesania.
A doua parte se va susţine în regiunea Baltică şi Scandinavă. În decembrie, formaţia va concerta în România şi prin Europa. Vom avea parte de mai multe surprize: un setlist extins, cântând cântece noi de pe viitorul Transilvanian Trilogy şi proiecţii.
O altă parte este pregatirea unor concerte în USA şi Canada, prezenţa fiind deja confirmată în cadrul festivalului Maryland Deathfest.
Aceştia au precizat că ar avea nevoie de ajutor să mai cânte şi în alte locaţii şi îi roagă pe cei care pot ajuta să ia legatura cu trupa.

 

Transilvanian Legacy Tour 2011 – Europe – part of Erebos Tour 2011
Hate / Vesania / Negură Bunget / Inferi
16/09/2011 – Copenhagen (DK) – The Rock – http://www.rockblog.dk
17/09/2011 – Essen (DE) – Turock Open Air – http://www.turock.de
18/09/2011 – London (UK) – Underworld – http://www.theunderworldcamden.co.uk
19/09/2011 – Plymouth (UK) – White Rabbit – http://www.myspace.com/whiterabbit_uk
20/09.2011 – Glasgow (UK) – Soundhouse – http://www.soundhaus.co.uk
21/09/2011 – Norwich (UK) – Waterfront – http://www.waterfrontnorwich.com
23/09/2011 – Lausanne (CH) – Metal Assault Fest – http://www.metalassault.ch
25/09/2011 – Darmstadt (DE) – Steinbruch Theater – http://www.steinbruch-theater.de

Transilvanian Legacy Tour 2011 – Baltica & Scandinavia
Negură Bunget / Agamendon / Din Brad
Presented by Rock Hard, Legacy
07/10/2011 – Warsaw (PL) – Progresja – http://www.progresja.com + Saltus, Abusiveness
08/10/2011 – Riga (LE) – Melna Piektdiena – http://www.melnapiektdiena.lv + Thos Shell of Death
09/10/2011 – Tallin (EE) – Von Krahl – http://www.vonkrahl.ee + Thou Shell of Death, Paean
12/10/2011 – Jyväskylä (FI) – Lutakko – http://www.jelmu.net + Totalselfhatred
13/10/2011 – Helsinki (FI) – Kuudes Linja – http://www.kuudeslinja.com + Totalselfhatred
14/10/2011 – Turku (FI) – S-osis – http://s-osis.utu.fi/
15/10/2011 – Oulu (FI) – Nuclear Nightclub – http://www.nuclear.fi
16/10/2011 – TBA
21/10/2011 – TBA
22/10/2011 – TBA
23/10/2011 – TBA
25/10/2011 – Goteborg (SW) – Stars-n-bars – http://www.starsnbars.se
26/10/2011 – Svendborg (DK) – Harmonien – http://www.harmonien.net + Sylvatica
27/10/2011 – Hamburg (DE) – Markthalle – http://www.markthalle-hamburg.de
28/10/2011 – Rostock (DE) – Alte Zuckerfabrik – http://www.altezuckerfabrik.de
29/10/2011 – Arnhem (NL) – Aurora Infernalis Fest III – http://www.aurora-infernalis.com + Dodheimsgard, Virus
30/10/2011 – TBA
31/10/2011 – Berlin (DE) – Blackland Club – http://www.blackland.eu

Transilvanian Legacy Tour 2011 – Romania – Special anniversary multimedia concerts
Negură Bunget / Carpatica
Presented by Metalhead.ro, Jurnalul National, Rock Hard, Legacy
30/11/2011 – Timisoara (RO)
01/12/2011 – Bucuresti (RO)
02/12/2011 – Galati (RO)
03/12/2011 – Brasov (RO) + Agamendon
04/12/2011 – Cluj-Napoca (RO)
05/12/2011 – Sibiu (RO)

Transilvanian Legacy Tour 2011 – Europe Part II- Special anniversary multimedia concerts
Negură Bunget / Agamendon / Din Brad
Presented by Rock Hard, Legacy, Metal.de
09/12/2011 – Brussel (BE) – Garcia Lorca – http://www.garcialorca.be
10/12/2011 – Bochum (DE) – Matrix – http://www.matrix-bochum.de + The Claymore
11/12/2011 – TBA
15/12/2011 – TBA
17/12/2011 – Dietikon (CH) – Sound Dock 14 – http://www.sounddock14.ch + Dark Funeral
18/12/2011 – TBA

Transilvanian Legacy Tour 2012 – US & Canada
25/05/2012 – Baltimore (USA) – Maryland Deathfest X – http://www.supremebrutality.com

Anunțuri
One Comment leave one →
  1. Septembrie 13, 2011 19:05

    SUPER! Ca i-am pierdut la Ost Fest (sau unde au cantat)!!!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: